Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że w numerach 12-19.2011 „Victora-Juniora” ukaże się napisana specjalnie dla czytelników tej gazety minipowieść Ewy Nowak pod tytułem Miśka i inne problemy.

Michasia

Michasia to dziewczynka, obok której nie da się przejść obojętnie: albo się ją uwielbia albo nie znosi. Większość dorosłych powie zapewne, że Miśka jest zwyczajnie niegrzeczna, ma zbyt dużo tupetu i jest źle wychowana. Jednak młody czytelnik doceni jej zdrowy rozsądek, dystans do samej siebie i nietypowe życiowe spostrzeżenia.

Czy Miśka ma ADHD? Chociaż nigdy nie została zdiagnozowana przez specjalistę, nietrudno się zorientować, że tak. I to właśnie jej żywiołowość i właściwy dla osób z ADHD ponadprzeciętny optymizm sprawiają, że dziewczynka tak dobrze radzi sobie w życiu i nigdy nie przejmuje się tym, czym nie trzeba.

Michasię poznajemy na początku wakacji. Jej starszy brat właśnie wyjechał na obóz. Michasia została w domu tylko z rodzicami, psem i królikiem. Mama pracuje, a tato ma urlop. Planował, że wypocznie w domu, poczyta, odetchnie i będzie delektował się brakiem kłopotów. Zapomniał tylko o tym, że córka spędza lato razem z nim. A gdzie jest Miśka, są i kłopoty.

W pierwszym odcinku powieści pt. Króliczioza, Michasia skutecznie zniechęci nowopoznaną wnuczkę sąsiadów do interesowania się jej królikiem…

Ilustracje wykonała znakomita artystka, Julia Burkacka-Mielcarz, która od wielu lat na łamach „Cogito”, „Victora” i „Victora-Juniora” ilustruje opowiadania i felietony. Okładka noweli Nasze, wydanej w roku 2004, jest także autorstwa Julii Burkackiej-Mielcarz.
W 12. numerze „Victora-Juniora” pierwszy odcinek powieści. Zapraszamy!