Zerwij z nią

Tytuł: Zerwij z nią
ISBN: 978-83-281-2309-0
Wydawnictwo: Egmont Polska
Rok wydania: 2017
Oprawa: miękka
Liczba stron: 243

Fragment powieści: Wierzymy w miłość

Kilka słów o książce:

Jacek to nieśmiały, wrażliwy i niepewny siebie, ale jednocześnie zadziorny chłopak z rozbitej rodziny. Bez miejsca dla siebie, zazdrosny o przyrodnie rodzeństwo i nie znoszący ojczyma, pała wielką niechęcią do świata.
Emilka to ukochana córeczka swoich rodziców. Pochodzi z rodziny z tradycjami. Ma przejąć rodzinny interes i wypełnić wielopokoleniową tradycję. Bohaterowie wpadają na siebie, jak to zwykle bywa, przypadkowo, mroźną, śnieżną zimą. Spragnieni ciepła i akceptacji, od pierwszego spojrzenia wiedzą, że to „to” i wbrew dyktatowi, że trzeba się najpierw dobrze poznać, nie czekają na nic i zaczynają być razem. Po kilku krótkich spotkaniach zakochują się w sobie bez pamięci miłością, o jakiej się marzy, ale mało kto ma odwagę kochać aż tak mocno. Szalona miłość oszałamia ich i dodaje im skrzydeł. Po raz pierwszy w życiu czują, że robią coś, co ma głęboki sens. Ich niezwykłe, niemodne i pełne romantyzmu uczucie wywołuje wokół nich zamieszanie. Ich miłość rewiduje relacje ze znajomymi, rodziną, przyjaciółmi, a nawet nauczycielami.
Rodzice Emilki w żadnym razie nie chcą zaakceptować wyboru córki, co Jacek swoim zachowaniem bardzo im ułatwia. Gdy tylko nadarza się okazja, zabraniają córce kontaktów z chłopcem, w którym widzą wcielenie zła. Konsekwentnie odcinają Emilkę od Jacka. Pilnują, blokują i buntują jej otoczenie, wciąż powtarzając, że to wszystko dla dobra córki.
W dobie Internetu, wolności, swobód obyczajowych i – wydawałoby się – pajdokracji, okazuje się, że rodzice moją nad prawie dorosłą córką ogromną władzę i mogą bardzo dotkliwie uprzykrzyć jej życie. Żeby móc widywać Jacka, Emilka zdana jest na łaskę znajomych. Zaczyna oszukiwać rodziców, wymyśla skomplikowane intrygi, żeby zobaczyć chłopca, bo władza jej rodziców jest znacznie większa niż jej się wydawało, a jej siła psychiczna znacznie mniejsza niż myślała.