Yellow bahama w prążki

Tytuł: Yellow bahama w prążki
ISBN: 978-83-7554-943-0
Wydawnictwo: Czarna Owca
Rok wydania: 2014
Oprawa: miękka
Liczba stron: 206

 

Kilka słów o książce:

Jacek Bosek ma piętnaście lat i jest mądrym, śmiałym, niezależnym człowiekiem, który w ogóle nie liczy się z zakłamanymi normami społecznymi, obłudnymi zakazami, i jak sejsmograf wyłapuje wszystkie absurdy współczesnego świata. Jego niebywały dar do ściągania na siebie kłopotów, surrealistyczne poczucie humoru i błyskotliwy umysł sprawiają, że Jacek zjednuje sobie sympatię czytelników.
Wśród wielu humorystycznych zdarzeń związanych z Jackiem jest też kilka mniej wesołych — ponurych i trudnych. Jednym z nich jest odnalezienie się ojca Jacka. Przez piętnaście lat nie interesował się synem, a teraz zjawia się i, ku zaskoczeniu Jacka, całe otoczenie żąda, aby Jacek respektował jego prawa ojcowskie. Jednak Jackiem nie da się manipulować, bo on nigdy nie robi niczego wbrew sobie.
Hania to przeciwieństwo niemal wszystkich cech Jacka — spokojna, wyważona córka bibliotekarki. Jej darem od losu jest niezwykły zmysł obserwacyjny, dzięki któremu tak trafnie opisuje nam otaczającą ją słodko-gorzką rzeczywistość.
W powieści występuje cała galeria postaci drugoplanowych. Iza, młoda ciotka Hani, to z kolei ktoś dorosły tylko z racji wieku. Mama Jacka — każdy sam musi dokonać oceny, czy Jacek utrudnia, czy też okrasza jej życie, bo nie jest to jednoznaczne. W powieści występuje też Krzysiek. Jednak Krzysiek, w odróżnieniu od innych bohaterów, nie jest człowiekiem…

 Wcześniejsze wydania:

Tytuł: Yellow bahama w prążki
ISBN: 978-83-7554-093-2
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Agencja Wydawnicza
Rok wydania: 2009
Oprawa: miękka
Liczba stron: 200