Ogon Kici

Tytuł: Ogon Kici
ISBN: 978-83-237-7998-8
Wydawnictwo: Egmont Polska
Rok wydania: 2013
Oprawa: miękka
Liczba stron: 342

Fragment powieści: Spotkanie z Dawidem

Recenzja nadesłana przez Czytelniczkę

Kilka słów o książce:

Główną bohaterkę, Kicię, poznajemy w momencie, gdy kończy ona drugą klasę liceum. Ma poukładane, spokojne życie. Jest to osoba pełna rozsądku, dystansu do siebie i rzeczywistości, z jasno wyznaczonymi życiowymi celami. Jedyne, co w niej niepokoi, to ortodoksyjna wręcz niechęć do poważniejszych kontaktów z chłopcami.
Kicia pełni ważną funkcję w harcerstwie i ma pojechać jako kadra na obóz. Przypadkowo poznaje jednak Kalisza, organizatora obozów surwiwalowych i dawnego przyjaciela jej ojca. Kicia rezygnuje z obozu i jedzie z Kaliszem na wakacje. Okłamuje przyjaciół, ukrywa przed rodzicami i znajomymi swoje niezwykle mocne i pełne gotowości do wszelkich poświęceń uczucie do starszego o dwie dekady, żonatego mężczyzny.
Zachowanie Kalisza nie pozwala czytelnikowi jednoznacznie ocenić, czy cały ten skomplikowany układ między dwójką tak odległych ludzi rozgrywa się tylko w sercu i wyobraźni Kici czy też Kalisz jest równie zaangażowany jak Kicia, tylko mocnej obarczony życiowymi obowiązkami i poczuciem odpowiedzialności.
Tłem wydarzeń jest pobyt na obozie surwiwalowym dla młodzieży, historia skomplikowanej i niejednoznacznej moralnie relacji między rodzicami Kici oraz poznanie nigdy niewidzianego przyrodniego brata.
Wśród książek Ewy Nowak ta wzbudza największe emocje czytelniczek. Kicia jest oceniana na wszelkie istniejące sposoby: od potępienia do uwielbienia.

 Wcześniejsze wydania:

ISBN: 978-83-237-3534-2
Wydawnictwo: Egmont Polska
Rok wydania: 2010
Oprawa: twarda
Liczba stron: 286

ISBN: 978-83-237-8938-3
Wydawnictwo: Egmont Polska
Rok wydania: 2006, 2007
Oprawa: miękka