Zgodnie z zapowiedzią ujawniamy kilka szczegółów powstającej dwunastej już powieści z “miętowej” serii Ewy Nowak.

____________________________________________________________________________________________________________
„Ile męskich imion jest na świecie? Pewnie ładnych kilka tysięcy, ale ja musiałam oczywiście palnąć akurat to jedno. Tylko ono było feralne i ja właśnie je wybrałam. Ma się to wyczucie! Nie mogłam powiedzieć Marcel, Filip, Ksawery albo chociażby Polikarp? Nie. Gorzej już wyjść nie mogło. Czy to był pech, czy tylko paskudny zbieg okoliczności? A może ktoś specjalnie robi mi na złość? Tylko kto? Diabeł? Za tym wszystkim musi ktoś stać. Niemożliwe, żebym była taka głupia”.
Uszczypnęła się bardzo mocno. Na dłoni pozostał czerwony ślad. Niestety – nie śniła.

Fragment powieści Ewy Nowak pt. Dane wrażliwe

____________________________________________________________________________________________________________
 
Na pewno wszyscy znacie powiedzonko: „Mrugnij okiem — oto jak szybko może zmienić się twoje życie”. Czy od jednego słowa może się to stać? Okazuje się, że może.
Nina Petrykowska chodzi do gimnazjum im. Pierwszego Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie i – tak samo jak tysiącom ludzi – po prostu zdarza jej się palnąć drobne głupstwo. Po to, żeby utrzeć nosa byłej przyjaciółce, rzuca od niechcenia, że ma chłopaka. Tylko tyle. Tysiące dziewczyn robiły to przed nią, a jednak ona się o to minikłamstewko boleśnie potyka.
Jak często bywa z książkami Ewy Nowak, czytelniczki podzielą się w interpretacji tej powieści. Dane wrażliwe można bowiem czytać jako wnikliwe studiom głupoty, jako studiom bezradności lub jako poradnik genialnego manipulatora.

Planowana publikacja powieści: październik 2011 roku.